WINDYKACJA BYDGOSZCZ

Sprawy dotyczące windykacji obejmują zarówno pomoc prawną dla przedsiębiorców np. dotyczące niezapłaconej faktury jak i klientów indywidualnych: sprawy spadkowe, z tytułu wykonania umowy, przyznanego odszkodowania.  W sprawie, w której klient dysponuje korzystnym dla siebie orzeczeniem lub dopiero planuje rozpocząć działania, zapraszamy do kontaktu i spotkania w naszych biurach.

Nasza Kancelaria prowadzi sprawę od etapu polubownego, przez dochodzenie zapłaty na drodze sądowej, a kończąc na doradztwie w zakresie egzekucji należności (egzekucja komornicza). Przygotowujemy  wniosek o wszczęcie egzekucji oraz nadzór działań egzekucyjnych. Na wszystkich etapach jesteśmy w stałym kontakcie z klientem informując go o stanie prowadzonej sprawy.

Kancelaria mecenas Lidii Makarskiej zajmuje się przygotowaniem wezwań do zapłaty. Na wniosek klienta podejmujemy zawarcie ugody z dłużnikeim. Opracowujemy porozumienie między wierzycielem a dłużnikiem w celu spłaty należności. Pomagamy naszym klientom w sprawach ukrywania majątku przez dłużnika. Sporządzamy wnioski o nadanie klauzuli wykonalności, zabezpieczenia roszczeń w trakcie sprawy sądowej.

Kancelaria Radcy Prawnego oferuje pomoc prawną w sprawach dotyczących m.in.:

  • wezwań do zapłaty
  • odzyskiwania należności (z tytułu pożyczek, faktur, umów, poniesionych szkód)
  • uzyskanie tytułu wykonawczego
  • reprezentację w trakcie postępowania egzekucyjnego
  • negocjacji z dłużnikiem / uznania długu
  • sporządzania ugód sądowych i pozasądowych
  • reprezentację sądową
  • doradztwo dotyczące zabezpieczenia wierzytelności

Wezwanie do Zapłaty Bydgoszcz

Windykacja polubowna

Nasza kancelaria prowadzi sprawy o odzyskanie należności na etapie przedsądowym, gdzie prowadzimy negocjacje z dłużnikiem mające na celu wypracowania porozumienia i zawarcia ugody zabezpieczającej interes powoda. 

Kierujemy wezwania do zapłaty, wzywamy dłużnika do dobrowolnej spłaty długu, na warunkach które na tym etapie możemy ustalić w drodze porozumienia. Windykacja polubowna umożliwia wyjaśnienie przyczyn powstania niezapłaconej należności, wierzyciel może określić wysokość rat oraz wskazać terminy spłat a dłużnik na drodze porozumienia dopasować się do złożonej formuły spłaty np. wstrzymania naliczania odsetek. Jest to skuteczny sposób ustalenia pomiędzy wierzycielem a dłużnikiem odzyskania wierzytelności (środków finansowych) i zawarcia ugody z dłużnikiem.

Windykacja sądowa

Jeżeli ze strony dłużnika nie ma woli współpracy i dobrowolnej spłaty długów, sprawa zostaje skierowana do sądu. Reprezentujemy klienta przed sądami wszystkich instancji. Doradzamy w kwestiach ukrywania majątku przez dłużnika, oraz składamy wnioski o zabezpieczenie przyszłych roszczeń. Kancelaria składa pozew o zapłatę na drogę sądową gdzie po uzyskaniu tytułu egzekucyjnego kieruje sprawę do komornika rozpoczynając postępowanie egzekucyjne. Nasza kancelaria prowadzi sprawy sądowe dotyczące windykacji w Bydgoszczy i Toruniu.

Windykacja a Upadłość Konsumencka

Jak odzyskać pieniądze od dłużnika, który ogłasza upadłość konsumencką?

Kancelaria prowadzi sprawy po stronie wierzycieli w postępowaniu upadłościowym dłużnika. Reprezentuje interes prawny wierzycieli w rozmowach z syndykiem. Zajmujemy się wykazaniem długów zatajonych, które nie podlegają umorzeniu w czasie postępowania o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Kancelaria mecenas Lidii Makarskiej prowadzi sprawy wobec dłużników, którzy wyrokiem karnym zostali zobowiązani do naprawienia szkody lub zadośćuczynienia. Przypominamy, że taka wierzytelność nie podlega umorzeniu w trakcie postępowania upadłościowego. Oznacza to, że takiej wierzytelności można dochodzić nawet po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej przez dłużnika.

Kancelaria windykacyjna Bydgoszcz |Toruń

Zapraszamy do kontaktu osoby poszukujące kancelarii windykacyjnej z Bydgoszczy lub Toruniu. Po spotkaniu i analizie dokumentów ustalimy plan działania i podejmiemy kroki w celu odzyskania środków finansowych. Zapraszamy do kontaktu prze formularz na naszej stronie internetowej lub pod numerem telefonu – 737 874 614.

Zapraszamy do spotkania w siedzibach naszej kancelarii:

    • Kancelaria Bydgoszcz ul. Gen. Franciszka Kleeberga 2
    • Kancelaria Osielsko ul. Narcyzowa 2
    • Kancelaria Toruń ul. Władysława Łokietka 5

POTRZEBUJESZ POMOCY PRAWNEJ

W sprawach o zapłatę?

zadzwoń:
737 874 614

radca prawny Lidia Makarska

zdjęcie przedstawia pieniądze w banknotach na stole w nominałach: pięćdziesiąt złotych, dwieście złotych, sto złotych oraz drobne pieniądze w monetach, jeden złoty, pięć złotych, dwa złote

wezwanie do zapłaty, reprezentacja w sprawie, egzekucja

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Egzekucja komornica proces będący końcowym etapem windykacji długów.  Polega na zastosowaniu dozwolonych środków przymusu przez komornika w celu zaspokojenia roszczeń wierzyciela.

Postępowanie egzekucyjne obejmuje kilka kluczowych etapów. Na początku, po uzyskaniu tytułu wykonawczego, strona uprawniona zwraca się do komornika sądowego z wnioskiem o wszczęcie egzekucji. Następnie komornik dokonuje wstępnej weryfikacji sytuacji majątkowej dłużnika. Po ocenie możliwości egzekucyjnych, komornik przystępuje do faktycznych działań mających na celu zaspokojenie wierzyciela, takich jak zajęcie rachunków bankowych czy licytacja mienia.

Z wnioskiem o wszczęcie egzekucji może wystąpić osoba posiadająca tytuł wykonawczy, czyli dokument potwierdzający zobowiązanie dłużnika

Podstawowym dokumentem do wszczęcia egzekucji jest tytuł wykonawczy. Składają się na niego 2 dokumenty-tytuł egzekucyjny zaopatrzony w klauzulę wykonalności.

W trakcie egzekucji można stosować różnorodne środki zabezpieczające, takie jak zajęcie rachunków bankowych, zajęcie wynagrodzenia, a także zabezpieczenia na nieruchomościach lub innych składnikach majątkowych dłużnika.

Dłużnik ma prawo zgłosić sprzeciw wobec egzekucji oraz skorzystać z określonych ustawowo środków ochrony, takich jak wniesienie sprzeciwu, wniesienie wniosku o zawieszenie egzekucji czy próba ugody z wierzycielem.

Z wynagrodzenia za pracę może być przeprowadzona egzekucja. W przypadku egzekucji świadczeń alimentacyjnych komornik może zająć tylko do 3/5 kwoty wynagrodzenia, które wpływa na konto, natomiast w pozostałych sytuacjach wolne od zajęcia jest 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia. 

Komornik sądowy pełni kluczową rolę w procesie egzekucyjnym. Prowadzi egzekucję sądową, mając na celu przy zastosowaniu odpowiednich środków przymusu wyegzekwowanie wierzytelności przysługującej wierzycielowi. 

Egzekucja może polegać na przejęciu nieruchomości dłużnika, w celu jej spieniężenia.

Egzekucja komornicza może być prowadzona między innymi z: wynagrodzenia dłużnika, środków przechowywanych na jego rachunkach bankowych, praw majątkowych, gospodarstw rolnych, przedsiębiorstwa, a także ruchomości i nieruchomości. 

Komornik nie może zająć najpotrzebniejszych ruchomości dłużnika. Art. 829 k.p.c. wymienia przedmioty nie podlegające egzekucji komorniczej. Należą do nich między innymi: 

  • przedmioty urządzenia domowego niezbędne dla dłużnika i jego domowników
  • pościel, bielizna i ubranie codzienne, w liczbie niezbędnej dla dłużnika i jego domowników, a także ubranie niezbędne do pełnienia służby lub wykonywania zawodu;
  • – zapasy żywności i opału niezbędne dla dłużnika 
  • narzędzia i inne przedmioty niezbędne do osobistej pracy zarobkowej dłużnika oraz surowce niezbędne dla niego do produkcji na okres jednego tygodnia, z wyłączeniem jednak pojazdów mechanicznych
  • pieniądze w kwocie, która odpowiada niepodlegającej egzekucji części pensji; u dłużnika nieotrzymującego stałej płacy lub u dłużnika, będącego osobą fizyczną wykonującą działalność gospodarczą – pieniądze niezbędne dla niego i jego rodziny na utrzymanie przez dwa tygodnie
  • przedmioty niezbędne do nauki, przedmioty służące do wykonywania praktyk religijnych oraz przedmioty codziennego użytku, które mogą być sprzedane tylko znacznie poniżej ich wartości, a dla dłużnika mają znaczną wartość użytkową
  • leki
  • przedmioty niezbędne ze względu na niepełnosprawność dłużnika lub członków jego rodziny

Unikanie spłaty zobowiązań może wiązać się z wieloma negatywnymi konsekwencjami dla dłużnika. Osoba taka traci na wiarygodności w oczach wspólników i potencjalnych kredytodawców.

Nieregulowanie zobowiązań wpływa na zwiększenie kosztów postępowania i odsetek. 

Jest to sposób dochodzenia roszczeń przez wierzyciela. Wierzyciel może zostać zaspokojony poprzez odebranie ruchomości, nieruchomości a także dzięki działaniu lub zaniechaniu dłużnika.
Egzekucja z nieruchomości polega na przeprowadzeniu postępowania przez komornika, które wszczynane jest na wniosek wierzyciela. Wniosek precyzuje przedmiot i sposób egzekucji. 
Wierzyciel ma ograniczone prawo wyboru komornika. Zazwyczaj komornikiem właściwym będzie ten, który ma rewir odpowiedni dla miejsca zamieszkania lub siedziby dłużnika. Ponadto wierzyciel może również wybrać np. przez wzgląd na zaufanie komornika spoza rewiru, ale musi właściwy na obszarze danego sądu apelacyjnego.  Wybór ten nie jest jednak możliwy w sprawach, których przedmiotem są nieruchomości i te, w których przepisy o egzekucji z nieruchomości stosuje się odpowiednio.

DLACZEGO WARTO ZWRÓCIĆ SIĘ DO PRAWNIKA O POMOC?

Wsparcie radcy prawnego dla Klienta indywidualnego polegać może na udzieleniu porady prawnej, sporządzeniu pisma lub umowy, analizie prawnej problemu.

Radca prawny zapewnia zastępstwo procesowe. Jako profesjonalista bierze udział w rozprawach, sporządza pisma procesowe oraz środki zaskarżenia.

Dla przedsiębiorcy pomoc profesjonalisty może okazać się jeszcze bardziej potrzebna. Niezliczona liczba przepisów oraz szybkość, z jaką zmienia się prawo utrudnia prowadzenie biznesu.

Drobne niedopatrzenie, niedoczytanie umowy, pochopne podpisanie dokumentu może pociągnąć za sobą poważne problemy prawne oraz znaczne straty finansowe.

FORMULARZ KONTAKOWY

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Temat

    Rodzaj kontaktu

    Treść wiadomości


    ADRES SIEDZIBY

    UL. NARCYZOWA 2

    86-031 OSIELSKO


    RACHUNEK BANKOWY

    PKO Bank Polski S.A.

    72 1020 1475 0000 8602 0248 4350

    Copyright © 2024 Kancelaria Lidia Makarska Wszystkie prawa zastrzeżone Development: www.advit.pl

    Umów poradę